Hans Gert Pottering w Gliwicach

  Hans Gert Pottering w Gliwicach

  Marlena Polok-Kin

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Cieszę się, że Polak został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a zwłaszcza zaś, że jest to tak doświadczony i wszechstronny polityk jak Jerzy Buzek.
  Fakt, że jest gliwiczaninem, to kropka nad i - powiedział wczoraj w Gliwicach prof. Hans Gert Pottering, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, poseł do PE. - Jego osoba to gwarancja, że pozycja Parlamentu Europejskiego będzie się umacniać w stosunku do innych instytucji unijnych.

  Chcąc uczcić 5. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i zarazem 10-lecie istnienia Centrum Europejskiego Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (już zmienionej siedzibie - w Nowych Gliwicach) organizowane są spotkania pod wspólnym tytułem "10 rozmów o Europie", do udziału w których zaprasza osobistości polskiego i niemieckiego, a także europejskiego świata polityki, nauki i mediów.
  Prof. Pottering miał wczoraj również okazję obejrzeć Radiostację Gliwicką i poszerzyć swą wiedzę dzięki klucznikowi Andrzejowi Jarczewskiemu.

  Z Gliwic prof. Pottering pojechał do Oświęcimia, by wziąć udział debacie ze swoim następcą Jerzym Buzkiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo