Katowice: Kradł laptopy, żeby grać na automatach

Katowice: Kradł laptopy, żeby grać na automatach

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony w samochodach sprzęt elektroniczny np. laptopy i nawigacje satelitarne. Obserwują samochody i jeżeli zauważą pozostawiony sprzęt, czekają aż właściciel się oddali, wybijają szybę i go kradną. Takie sytuacje wykorzystywał 16-latek z Katowic, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy okradł 19 samochodów. Nieletni został zatrzymany przez policjantów z komendy miejskiej w Katowicach
16-latek, który jest w konflikcie z prawem od wielu lat został zatrzymany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich. Ustalili oni, że w okresie ostatnich miesięcy włamał się do 19 samochodów. Przestępstw dokonywał na ulicy Strzelców Bytomskich, Markiefki, Chorzowskiej, Alei Roździeńskiego. Wszystkie skradzione przedmioty w postaci nawigacji samochodowych, radioodtwarzaczy, aparatów, które zostały pozostawione przez kierowców na siedzeniach i w innych widocznych miejscach, sprzedawał za bezcen przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na papierosy, alkohol i gry na automatach. Policjanci z Komisariatu II, którzy zajmują się sprawą ustalają, czy nieletni ma związek z innymi przestępstwami popełnionymi w Katowicach.

Wielu kierowców, w pojazdach pozostawianych bez nadzoru na parkingach, nie zabezpiecza odpowiednio mienia znajdującego się w środku (torebki, laptopy, aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, nawigacje satelitarne). Zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców naszego miasta i osób odwiedzających Katowice o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo