Sprawa rudzkiego aquaparku trafiła do prokuratury

  Sprawa rudzkiego aquaparku trafiła do prokuratury

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oczy ze zdumienia przecierali przedstawiciele władz miasta i Spółki Celowej Kompleks Basenów Rekreacyjno-Sportowych w Rudzie Śląskiej, widząc w poniedziałek w prasie ogłoszenia o przetargu na... budowę oraz wykonanie dokumentacji projektowej i wykonawczej parku wodnego w Dolinie Kłodnicy.
  Miasto, owszem, kompleks "Oti" budować chciało, ale 7 września wycofało się z pomysłu. - Byliśmy bardzo zaskoczeni tym ogłoszeniem, tym bardziej, że stanowisko miasta nie uległo zmianie. Prezydent podjął decyzję o zakończeniu przedsięwzięcia, ponieważ okazało się, że koszty budowy mogą być nawet o 40 milionów wyższe niż zakładano. Zostałaby więc naruszona umowa poręczenia i miasto musiałoby spłacić zaciągnięty kredyt - twierdzi Sławomir Kamiński, prezes reprezentującej miasto spółki celowej.


  Budowa rudzkiego aquaparku miała być przedsięwzięciem publiczno-prywatnym, realizowanym przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością "Park Wodny w Rudzie Śląskiej". Gminna spółka celowa ma tylko 20 procent jej udziałów. Większość udziałów ma prywatna wrocławska firma MediaProjekt. O zamieszczeniu ogłoszenia o przetargu zadecydował Robert Musiał, wiceprezes zarządu Parku Wodnego.

  - Nie dostaliśmy od gminy żadnego pisma o wycofaniu się z przedsięwzięcia, a nie możemy opierać się na doniesieniach mediów. Zgodnie z kodeksem prawa spółek handlowych, wypełniam założenia strategii spółki i planu realizacji inwestycji, przyjętego 1 września jednomyślnie przez udziałowców. Plan zakładał ogłoszenie w połowie miesiąca przetargu i realizację inwestycji według nowego, tańszego projektu - tłumaczy Robert Musiał. Wiceprezes przesłał też do mediów informację prasową, w której przypomina, że dotychczas wydano już prawie 15 mln zł na projekty i uzbrojenie działki. Pieniądze pochodzą z kredytu w BRE Banku, zaciągniętego przez spółkę na budowę basenów. Opiewa na 119 mln zł.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama