Jezdnia z granitu na częstochowskiej alei będzie układana od...

Jezdnia z granitu na częstochowskiej alei będzie układana od początku

Piotr Piesik

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Tego chyba nikt się nie spodziewał - Miejski Zarząd Dróg postanowił rozebrać wykonaną zaledwie dwa lata temu jezdnię północną III alei Najświętszej Maryi Panny, ponieważ zbyt wiele pojawiło się na niej odpadających kostek granitu.
O fuszerkach na placu budowy III alei głośno było przez cały okres trwania inwestycji, tak, że zdążyły spowszednieć. Częstochowianie i przybywający do miasta pielgrzymi przywykli do nowego wyglądu alei. Teraz na północną jezdnię mają znów wejść brukarze.

Najważniejszą przyczyną decyzji, podjętej przez Miejski Zarząd Dróg, jest bardzo duża ilość kostek granitowych, które nie trzymają się podłoża. Cała III aleja jest strefą zamieszkania, z absolutnym pierwszeństwem dla ruchu pieszych. Odpadające kostki nie przeszkadzają kierowcom samochodów, ludzie natomiast się o nie potykają.

- Granitowa nawierzchnia ładnie wygląda, jednak od samego początku niewygodnie się po niej chodzi. Jest bardzo nierówna i pełna dziur. Moja żona zniszczyła już parę obcasów i kiedy chcemy iść na spacer w aleje, zakłada buty na płaskiej podeszwie - komentuje Marcin Maćkowski. - Pamiętam, że kiedy aleję przebudowywano, było potem wiele poprawek. Wygląda na to, że na niewiele się one zdały.

Konieczność ponownego ułożenia jezdni z granitu nie wystawia nikomu dobrego świadectwa. Inwestor - czyli Urząd Miasta - wybrał fatalnego wykonawcę. Miejski Zarząd Dróg przez dwa lata nie wyegzekwował należytej jakości wykonania prac. W 2007 roku kilkakrotnie odkładano odbiór techniczny przebudowanej alei, w końcu zaczęto naliczać wykonawcom kary umowne, po 28 tysięcy złotych za dobę.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (5)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
III Aleja

joanna (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

Jak słyszę i czytam o wszystkich wpadkach p.Augustyna to robi mi się niedobrze. Dlaczego on jeszcze piastuje to stanowisko?????

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
III Aleja

joanna (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

Jak słyszę i czytam o wszystkich wpadkach p.Augustyna to robi mi się niedobrze. Dlaczego on jeszcze piastuje to stanowisko?????

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
No faktyczne zapomniałem o tego typu "SPRAWDZANIU"

alfa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

Ale dla mnie to nie jest sprawdzanie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Granit

Sulim (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

Jak to nie sprawdzają?? Przecież wygrywa przetarg firma, która dała najniższą cenę!! Sprawdzanie firmy pod tym kątem trwa 10 sekund. Takie są przepisy! a że potem za tą najniższą cenę wykonawca nie...rozwiń całość

Jak to nie sprawdzają?? Przecież wygrywa przetarg firma, która dała najniższą cenę!! Sprawdzanie firmy pod tym kątem trwa 10 sekund. Takie są przepisy! a że potem za tą najniższą cenę wykonawca nie jest w stanie wykonać dobrze roboty to już inwestora PUBLICZNEGO nie interesuje. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A po co sprawdzac?

alfa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

Skoro tak radi jak i urzędnicy nie ponosza materia;nej odpowiedzialnosci za swe czyny? To znaczy oficjalnie ponosza ale nie było jeszcze przypadku aby ktokolwiek za cokolwiek zapłacił. Dziwnym...rozwiń całość

Skoro tak radi jak i urzędnicy nie ponosza materia;nej odpowiedzialnosci za swe czyny? To znaczy oficjalnie ponosza ale nie było jeszcze przypadku aby ktokolwiek za cokolwiek zapłacił. Dziwnym przypadkiem jest fakt iż jak inwestorem jest prywatna forma w 95% przypadków inwestycja jest zrobiona prawidłowo - a daczego tak jest? Ano dlatego iz inwestor prywatny liczy koszta i nie ma zamiaru płacic 2 lub 3 razy za to samo. Oraz nie opłaca mu sie przekładanie odbioru po 5x z uwagi na niesolidnosc wykonawcy. Wkoncu kazdy dzien budowy równa się wieksze koszta a im szybciej inwestycja bedzie oddana tym szybciej zacznie przynosic zysk. Natomast inwestor panstwowy samorzadowy robi inwestycje za PUBLICZNE PIENIADZE - A JESLI PUBLICZNE TO NICZYJE. Czyli nikomu nie przeszkadza iz inwestycje przeplaci sie 2x lub bedzie sie ja poprawiac 3x lub firma wykonawcza wezmie zaliczke i wyparuje - wkoncu nikt ze zlecajacych nie płaci za inwestycje z własnej kieszeni. Dlatego własnie jest jak jest iż tzw, komuna sie co prawda skonczyła ale w wiekszosci przypadów nasi decydenci tkwia w niej mentalni po uszy. Stąd nieszanowanie publicznego pieniądza - bo i po co skoro to pieniądze niczyje a odpowiedzialnosci za marnotrawiene publicznych pieniedzy w zasadzie niema? I to jest odpowiedz dlaczego w Częstochowie z remontem III al. NMP wyszło jak wyszło.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo