Dwaj kandydaci na fotel burmistrza Blachowni

Dwaj kandydaci na fotel burmistrza Blachowni

Piotr Piesik

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Do Miejskiej Komisji Wyborczej zostało zgłoszonych dwóch kandydatów na burmistrza Blachowni. To Marek Kułakowski oraz Jacek Kościelny.
Termin upłynął w środę 23 września o północy. Członkowie komisji musieli jednak czuwać do końca, ponieważ mieli obowiązek przyjąć każde prawidłowe zgłoszenie, nawet na minutę przed końcem terminu.
Wybory na burmistrza Blachowni odbędą się 11 października. Ich zwycięzca zajmie stanowisko wakujące po śmierci Zdzisława Nowaka. Kadencja burmistrza będzie wyjątkowo krótka - do przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Kandydaci wywodzą się z samorządu Blachowni. Marek Kułakowski ma 47 lat, jest radnym obecnej kadencji, z zawodu dziennikarzem. Jacek Kościelny ma 32 lata, piastował stanowisko przewodniczącego rady, prowadzi własną działalność gospodarczą. Miejska Komisja Wyborcza przyjęła zgłoszenia, lecz decyzja o rejestracji kandydatów zapadnie po zweryfikowaniu przedłożonych podpisów. Powinno to się zakończyć do najbliższego poniedziałku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo