Częstochowa gospodarzem siatkarskich MŚ?

  P. Piesik, B. Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na fali niedawnych sukcesów polskich siatkarzy odżyła dyskusja nad projektem wybudowania w Częstochowie nowoczesnej hali z myślą o siatkarzach tutejszego AZS.
  Miejscy urzędnicy nie ukrywają, że w oparciu o nowy obiekt zamierzają starać się o organizację części spotkań siatkarskich mistrzostw świata w roku 2014. Aby gościć siatkarski mundial, nowa hala musi powstać szybko

  Budowa hali jest już właściwie przesądzona, choć nadal nie zdecydowano, jak ostatecznie wyglądać będzie projekt. Pracuje nad nim Anna Kasprzyk, architekt z Warszawy, której dziełem jest również koncepcja przebudowy stadionu żużlowego, znanego jako Arena Częstochowa.


  - Hala dla siatkarzy? Jak najbardziej, tylko dlaczego miasto chce zaczynać kolejną inwestycję, kiedy jeszcze wielu innych nie dokończyło? Na wszystkie strony trąbiono, że będziemy mieli supernowoczesny stadion żużlowy, że zawody Grand Prix mamy pewne. Co z tego wyszło? Stadion ciągle czeka na zabudowę parku maszyn, a lokalni politycy przestali o tym wspominać. Żeby z tą halą nie było podobnie - Jacek Mojkowski, częstochowianin, nie kryje pesymizmu.

  Siatkarze na nowy obiekt na pewno zasłużyli. AZS od ponad dwudziestu lat stale występuje w europejskich pucharach. Pod Jasną Górą mieszkają najbardziej znani trenerzy i polscy siatkarze m.in. Michał Winiarski i Dawid Murek. Tymczasem klub, który w ubiegłym roku występował w siatkarskiej Lidze Mistrzów, miał problem z rozgrywaniem spotkań przed własną publicznością. Ostatecznie sędziwa hala Polonia została warunkowo dopuszczona, ale żeby zachować wymagane przez CEV wymiary, trzeba było zrezygnować z części miejsc dla publiczności.

  - Projekty nowej hali oceniam bardzo pozytywnie - dzieli się spostrzeżeniami Konrad Pakosz, prezes AZS-u. - To będzie jednak trudny orzech do zgryzienia, bo jeden z projektów jest bardziej efektowny, a drugi bardziej funkcjonalny.

  Do goszczenia uczestników mistrzostw świata kandyduje kilka polskich miast, ale według naszych informacji szanse Częstochowy są bardzo duże.

  - Ustalenia są bardzo konkretne, a poza tym trudno wyobrazić sobie siatkarski mundial bez Częstochowy, tak zasłużonej dla tego sportu - mówi nam jedna z osób związanych z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

  Czym się to zakończy? Nowa hala w Częstochowie ma mieć 7 tysięcy miejsc, lecz w Polsce buduje się już parę większych obiektów. Miasto zamierza sfinalizować inwestycję na zasadzie "zaprojektuj i zbuduj", wybrano już konsorcjum wykonawcze. Niestety, jest to kolejna inwestycja, która nie przysporzy wielu nowych miejsc pracy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Siatkarskie MŚ w Częstochowie

   fan sportu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 72

   Czas pokaże,ale puki nie mamy jednego obiektu nie dokończonego,to może "nie porywajmy się z motyką na słońce"!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ilość miejsc.

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 59

   Myślę, że hala na 12tyś. miejsc to na dzisiejsze czasy minimum. Ale w sumie po co porządna hala w Częstochowie?? Nie ma co się wyróżniać. Znowu "równaj do małego". Powodzenia

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama