Górnicy z Czechowic-Dziedzic mają swoją spółkę

Górnicy z Czechowic-Dziedzic mają swoją spółkę

NET

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

O godz. 14.00 pracownicy kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach podpisali akt notarialny utworzenia spółki pracowniczej. Nazywa się Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia i należy do niej 500 osób. Prezes zostanie wybrany dzisiaj.
- Musimy to zrobić szybko, bo tylko prezes może występować w imieniu spółki w działaniach zmierzających do kupienia kopalni, tylko on może uzyskać memorandum informacyjne, które Kompania Węglowa udostępni 14 października. Następnego dnia mija termin składania ofert - powiedział nam Dariusz Dudek, przewodniczący Solidarności w Silesii.

Kompania Węglowa po raz trzeci wystawiła kopalnię na sprzedaż. Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia zamierza ją kupić. Wcześniej musi jednak znaleźć inwestorów, skłonnych wydać 200 mln zł. Na razie rozmowy są na etapie wymiany informacji.

- Prace nad ostatecznym biznesplanem zakończyły się 24 sierpnia i dopiero wówczas mogliśmy rozmawiać z potencjalnymi inwestorami na temat przystąpienia do tego projektu.
Tymczasem już 15 września KW ogłosiła zaproszenie do publicznego składania ofert na zakup kopalni. Od tego czasu mięły 3 tygodnie. Stocznię rząd sprzedaje już od roku, a kwota jest tam niższa, nam dano trzy tygodnie na znalezienie inwestora skłonnego wydać 200 mln zł. Postawiono nas w nienormalnej sytuacji, ale musimy sobie z tym poradzić - mówi Dudek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo