Wizja w kopalni

  Wizja w kopalni Wujek Śląsk

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczęły się oględziny wyrobiska w kopalni Wujek-Śląsk w Rudzie Śląskiej, gdzie przed tygodniem doszło do katastrofy, która pochłonęła życie 17 górników.
  W czwartek na poziom 1050 zjechali członkowie komisji badającej okoliczności tej tragedii. Decyzję o ich wejściu do feralnej ściany 5 podjęto po tym, jak cały rejon katastrofy spenetrowali ratownicy. Sprawdzali, jakie panuje tam stężenie metanu oraz temperatura. Okazało się, że po trwającej od tygodnia intensywnej wentylacji tego rejonu warunki poprawiły się na tyle, iż można wpuścić tam ludzi.
  - O godzinie 15.
  oficjalnie zakończyła się akcja ratunkowa- mówi Krzysztof Król, rzecznik Wyższego Urzędu Górniczego. Prócz ekspertów z kopalni doświadczalnej Barbara, w grupie, która weszła wczoraj do wyrobiska w kopalni Wujek-Śląsk znaleźli się jeszcze śledczy z katowickiej Prokuratury Okręgowej. 3 grupy ekspertów oglądały wczoraj feralną ścianę w kopalni Wujek-Śląsk


  - To doświadczeni prokuratorzy. Jeden z nich prowadził m.in. postępowanie w sprawie katastrofy Międzynarodowych Targów Katowickich. Cały czteroosobowy zespół będzie też pozostawał w kontakcie z prokuratorami z Gliwic, którzy wcześniej prowadzili śledztwo w sprawie katastrofy w kopalni Halemba - zapewnia Marta Zawada-Dybek, rzeczniczka katowickiej "okręgówki".

  Po pierwszej grupie chodnik w ścianie 5 KWK Wujek-Śląsk oglądały wczoraj jeszcze dwa zespoły ekspertów z Okręgowego i Wyższego Urzędu Górniczego, a także policjanci. - Dziś natomiast do wyrobiska wejść mają specjaliści z branży energomaszynowej, zaś w poniedziałek reszta członków komisji - zapowiada Krzysztof Król.

  Dokonane w trakcie wizji lokalnej ustalenia mają wyjaśnić, co było przyczyną śmierci 17 górników. Pod uwagę brane są dwie możliwości - zapalenie się lub wybuch metanu (do tej drugiej możliwości skłaniał się po pierwszym spotkaniu komisji prezes WUG, Piotr Litwa).
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WUG TO OSZUSCI

   SKARBNIK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   JAK POWYBUCU METANU -TEMPERATURA 2300 STOPNI WUG PLUS SPECJALNA KOMISJA DO ZBADANJA PRZYCZYN EKSPLOZII SMJE TWJERDZIC ZE CZUJNIKI METANU BYLY PRAWIDLOWO ZAWIESZONE TOZ TO JAKJES ,,OSZOLOMY ,,NIECH...rozwiń całość

   JAK POWYBUCU METANU -TEMPERATURA 2300 STOPNI WUG PLUS SPECJALNA KOMISJA DO ZBADANJA PRZYCZYN EKSPLOZII SMJE TWJERDZIC ZE CZUJNIKI METANU BYLY PRAWIDLOWO ZAWIESZONE TOZ TO JAKJES ,,OSZOLOMY ,,NIECH LEPIEJ NIE KLAMJA -ZASRANE SZAMBOzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama