Żywiec: Burmistrz wywiesił baner

Żywiec: Burmistrz wywiesił baner

JAK

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Około 20 osób z Fundacji Pro i Rycerzy Kolumba pikietowało wczoraj przed żywieckim ratuszem z powodu decyzji burmistrza miasta, Antoniego Szlagora, który zakazał na żywieckim rynku prezentacji antyaborcyjnej wystawy (o sprawie szeroko pisaliśmy w czwartkowym wydaniu).
Organizatorzy ekspozycji, składającej się m.in. z dużych zdjęć nienarodzonych dzieci, zaskarżyli decyzję Szlagora do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO uznało, że nie było podstaw do wydania zakazu, a Szlagor złamał prawo. Burmistrz tłumaczy, że zaproponował organizatorom, by wystawa została pokazana w Starym Zamku, gdzie ludzie byliby uprzedzeni, jakie zdjęcia zobaczą.

Wczoraj Szlagor wywiesił na żywieckim ratuszu baner z napisem: Jestem zdecydowany przeciwnikiem aborcji, ale w trosce o małoletnich przeciwstawiam się drastycznej wystawie na rynku.

- Sprzeciwianie się wystawie to prywatny pogląd burmistrza, który nijak się ma do decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego - mówi Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo