Częstochowa: Kopia obrazu Matki Boskiej z Jasnej Góry trafi...

  Częstochowa: Kopia obrazu Matki Boskiej z Jasnej Góry trafi do Ostaszkowa

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kopia Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została przekazana podczas czwartkowego Apelu Jasnogórskiego, delegacji duchownych prawosławnych zakonu św. Bazylego z Rosji.
  Obraz zostanie przewieziony do cerkwi w monastyrze Niłowa Pustyń w pobliżu Ostaszkowa, znanego jako miejsce uwięzienia i kaźni tysięcy Polaków w okresie terroru stalinowskiego. Obraz został ufundowany przez ojców paulinów z Jasnej Góry, dostosowano nawet wymiary kopii do miejsca przyszłego ulokowania w klasztorze prawosławnym.
  Inicjatywa przewiezienia wizerunku Czarnej Madonny do Rosji pojawiła się po stronie prawosławnych mnichów z klasztoru w Nilo - Stołbieńsku.
  Jak podaje biuro prasowe Jasnej Góry, duchowni zwrócili się o pomoc do ambasadora polskiego w Rosji Jerzego Bara. Postanowili bowiem wybudować kaplicę, w której znalazłby się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, by przed nim wierni mogli modlić się w intencji polskich więźniów i ofiar represji ze strony NKWD. Ambasador przekazał z kolei prośbę zakonników metropolicie gnieźnieńskiemu abp Henrykowi Muszyńskiemu, który uczestniczył w ekumenicznym nabożeństwie w Moskwie.
  Obraz poświęcony został przez generała zakonu paulinów o. Izydora Matuszewskiego. Delegacja mnichów zakonu św, Bazylego z archimandrytą Arkadijem, która odebrała kopię Czarnej Madonny, przebywa nadal w Polsce. Duchowni odwiedzą m.in. Gniezno, Płock, Siemiatycze i Górę Grabarkę. Nie został jeszcze ustalony termin umieszczenia obrazu w klasztorze Niłowa Pustyń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama