Żywiec: Burmistrz wywiesił baner

  Żywiec: Burmistrz wywiesił baner

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Około 20 osób z Fundacji Pro i Rycerzy Kolumba pikietowało przed żywieckim ratuszem z powodu decyzji burmistrza miasta, Antoniego Szlagora, który zakazał na żywieckim rynku prezentacji antyaborcyjnej wystawy.
  Organizatorzy ekspozycji, składającej się m.in. z dużych zdjęć nienarodzonych dzieci, zaskarżyli decyzję Szlagora do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO uznało, że nie było podstaw do wydania zakazu, a Szlagor złamał prawo. Burmistrz tłumaczy, że zaproponował organizatorom, by wystawa została pokazana w Starym Zamku, gdzie ludzie byliby uprzedzeni, jakie zdjęcia zobaczą.

  Wczoraj Szlagor wywiesił na żywieckim ratuszu baner z napisem: Jestem zdecydowany przeciwnikiem aborcji, ale w trosce o małoletnich przeciwstawiam się drastycznej wystawie na rynku.

  - Sprzeciwianie się wystawie to prywatny pogląd burmistrza, który nijak się ma do decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego - mówi Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama