Ważne
  Katowice: ArcelorMittal Poland chce pozbyć się dwóch tysięcy...

  Katowice: ArcelorMittal Poland chce pozbyć się dwóch tysięcy pracowników

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy ArcelorMittal Poland nie zgadzają się z planami zarządu firmy przekazania 2000 pracowników AMP do spółki Manpower Polska - informuje wnp.pl. Ich zdaniem to sposób na rozwiązanie umów o pracę z pominięciem obowiązującego prawa.
  Związki zawodowe działające w ArcelorMittal Poland SA zdają sobie sprawę z trwającego ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego i podejmowanych w związku z nim w naszej firmie działań - napisano w oświadczeniu Zakładowej Komisji Koordynacyjnej Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność AMP. - Do tej pory tolerowano realizowane w spółce programy odejść dobrowolnych, gdzie to głównie pracownik, podejmował decyzję o rozwiązaniu umowy o pracę w zamian za rekompensatę finansową.

  W opinii Zakładowej Komisji Koordynacyjnej Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność AMP, reprezentującej huty w Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie, plany zarządu mogą doprowadzić do wszczęcia sporu zbiorowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama