Częstochowa: MPK zmienia rozkłady jazdy

Częstochowa: MPK zmienia rozkłady jazdy

Piotr Piesik

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Siedemnaście linii autobusowych, zarówno miejskich jak i podmiejskich, zmieni jutro swoje trasy.
Dobiegł końca remont alei Wojska Polskiego, czyli drogi krajowej nr 1 w rejonie skrzyżowania z ulicami Krakowską i Rejtana. Dlatego autobusy 17 linii powrócą na swoje tradycyjne trasy. Jednak do centrum, na odcinku od alei Wojska Polskiego do placu Daszyńskiego autobusy pojadą nowymi ulicami ks. Wróblewskiego, Kanał Kohna, potem ul. Strażacką do Krakowskiej. Wynika to ze zmian organizacji ruchu samochodowego w rejonie oddawanej niebawem do użytku Galerii Jurajskiej.

Natomiast w kierunku Rakowa i Błeszna autobusy kursować będą tak, jak poprzednio, ulicą Krakowską.

Od 1 października wprowadzone zostaną nowe, zmienione rozkłady jazdy czternastu linii, w tym czterech linii podmiejskich kursujących do Olsztyna. Rozkłady trzech linii jeżdżących do Poczesnej zmienią się od 11 października. MPK wprowadzio ponadto nowe pętle dla linii nr 26 i 27. Pierwsza z nich kończyć się będzie na ulicy Jesiennej, a linia nr 27 będzie kursować do pętli Błeszno.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo