Częstochowa: Nowe kursy i rozkłady jazdy

Częstochowa: Nowe kursy i rozkłady jazdy

Piotr Piesik

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Siedemnaście linii autobusowych, zarówno miejskich, jak i podmiejskich, zmieni dziś swoje trasy. Na pasażerów czekają nowe rozkłady jazdy.
Mogą też liczyć na bardziej punktualne podjeżdżanie autobusów na przystanki. Jak zapewniają urzędnicy, w mieście będzie teraz znacznie mniej korków.

Dobiegł bowiem końca bardzo uciążliwy remont nawierzchni alei Wojska Polskiego, czyli drogi krajowej nr 1 w rejonie skrzyżowania z ulicami Krakowską i Rejtana. Dlatego autobusy siedemnastu linii, kursujących przez ten rejon miasta, powracają dziś na swoje tradycyjne trasy.
Zachodzi w nich jednak ważna zmiana, ponieważ w kierunku północnym, na odcinku od alei Wojska Polskiego do placu Daszyńskiego, autobusy pojadą nowymi ulicami ks. Wróblewskiego, Kanał Kohna, potem ul. Strażacką do Krakowskiej. Wynika to ze zmian organizacji ruchu samochodowego w rejonie oddawanej niebawem do użytku Galerii Jurajskiej.

Natomiast w kierunku południowym autobusy kursować będą tak jak poprzednio, ulicą Krakowską.
Od 1 października wprowadzone zostaną nowe, zmienione rozkłady jazdy czternastu linii, w tym czterech linii podmiejskich kursujących do gminy Olsztyn. Z kolei rozkłady trzech linii jeżdżących do gminy Poczesna będą zmienione od 11 października. Warto więc zwrócić uwagę na tablice z godzinami odjazdów i przyjazdów autobusów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wprowadziło ponadto nowe pętle końcowe dla linii nr 26 i 27.
Pierwsza z nich kończyć się będzie na ulicy Jesiennej, a linia nr 27 będzie kursować do pętli Błeszno.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo