Prezydent Częstochowy usłyszał żądania, o fotelu zdecydują...

Prezydent Częstochowy usłyszał żądania, o fotelu zdecydują wyborcy

Janusz Strzelczyk

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej prezydent miasta Tadeusz Wrona usłyszał ultimatum: ma dwa tygodnie na wprowadzenie ostrych oszczędności.
Radni nie mogą wprawdzie wymusić na prezydencie działań, ale w połowie listopada ma się odbyć referendum, które może przesądzić o jego politycznym losie. Lewicy nie udało się namówić prezydenta do podania się do dymisji


Propagandowe parki podjasnogórskie i III aleja Najświętszej Maryi Panny - tak określił radny Marek Balt (Sojusz Lewicy Demokratycznej) najważniejsze w mieście inwestycje ostatnich lat. Słowa te padły podczas debaty na temat zadłużenia Częstochowy.

Radni żądają od prezydenta Tadeusza Wrony, aby już na najbliższej, październikowej sesji przedstawił plan działań "skutecznie przeciwdziałających powstałej w ostatnich latach sytuacji finansowej Częstochowy, której skutki niweczą jakąkolwiek pomyślną perspektywę cywilizacyjną naszego miasta".
Żądają też od prezydenta, aby wstrzymał planowane jeszcze na ten rok inwestycje w I i II alei Najświętszej Maryi Panny.

C0 radni właściwie mogą zrobić prezydentowi? Właściwie nic. Referendum w sprawie jego odwołania odbędzie się w połowie listopada, ale to wyborcy zdecydują o jego losie, a nie radni. Wczoraj radni lewicy próbowali wprowadzić do porządku obrad punkty referendalne. Domagali się, aby RM przyjęła uchwałę zobowiązującą prezydenta do osobistego wyjaśnienia mieszkańcom powodów ogłoszenia referendum. Proponowali też, aby Tadeusz Wrona już teraz podał się do dymisji.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo