Ważne
  Rekordowa zbiórka żywności w woj. śląskim

  Rekordowa zbiórka żywności w woj. śląskim

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W tym roku do koszy w sklepach na terenie dziesięciu miast województwa śląskiego trafiło 28,7 ton żywności. To rekord!
  - Dzieci, proszące o bułkę lub o parę groszy, spotkał niemal każdy z nas. Można oczywiście się zastanawiać, dlaczego tak się dzieje, ale lepiej jest zrobić coś konkretnego - mówi dziewiętnastoletni Tomek Foks, wolontariusz z Chorzowa, który wraz z kolegami i koleżankami wziął udział w zbiórce żywności.

  Akcja została zorganizowana przez Śląski Bank Żywności wspólnie z "Polską Dziennikiem Zachodnim" w ramach akcji "Podziel się posiłkiem".

  - Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Świetnie spisali się mieszkańcy Tychów, Gliwic, Zabrza, Dąbrowy Górniczej i Katowic - mówi Jan Szczęśniewski, prezes Śląskiego Banku Żywności.

  - Nie spodziewałem się, że do koszy trafi aż tyle rozmaitych produktów. Zakupami dzieliły się z nami rodziny z dziećmi, starsze osoby, a nawet młodzi ludzie. Na co dzień widać, jak wiele osób potrzebuje wsparcia i pomocy. Niektórzy nawet pukają do domów, prosząc o jedzenie, dlatego takie akcje są bardzo potrzebne - mówi Tomek Foks, student Uniwersytetu Śląskiego.

  W koszach na terenie supermarketów znalazły się produkty trwałe, o dłuższej przydatności do spożycia, a więc makarony, mąka, olej, płatki kukurydziane, dżemy czy czekolada.

  Zebrana żywność została wczoraj zważona, ale przez kilka dni potrwa jej segregacja. Potem zostanie przekazana najbardziej potrzebującym.

  - Żywność trafi do szkół, które ostatnio bardzo potrzebują wsparcia, świetlic środowiskowych i organizacji partnerskich współpracujących z bankiem żywności, które wspierają także samotne matki z dziećmi - tłumaczy prezes Szczęśniewski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama