Częstochowska kawiarenka dla seniora sprawdziła się

  Częstochowska kawiarenka dla seniora sprawdziła się

  Piotr Piesik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad osiemset osób skorzystało dotąd z akcji Kawiarenka dla seniora, zainicjowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
  Od początku lipca w kilku lokalach gastronomicznych w centrum Częstochowy uczestnicy akcji mogli napić się kawy lub herbaty za symboliczną złotówkę. Przede wszystkim jednak zachęciło to ludzi do wyjścia z domów i spotkania się ze znajomymi.

  - Mogę o tym mówić tylko w samych superlatywach - ocenia pomysł MOPS Joanna Rutkowska. - Wcześniej rzadko spotykałyśmy się w gronie znajomych, bo jakoś nie chciałyśmy wchodzić do gwarnych lokali.
  Teraz wiemy, że w niektórych miejscach wręcz się na nas czeka! Nie jest nawet najważniejsza ta złotówka za kawę, bo przeważnie coś się jeszcze do tego zamawia, już po normalnej cenie. Chodzi o zachętę do wyjścia z domu i odnowienie dawnych znajomości.

  Z "Kawiarenki dla seniora" zadowoleni być muszą także restauratorzy, bowiem od samego początku MOPS nie miał trudności ze znalezieniem lokali, chcących gościć u siebie starszych częstochowian. I choć sezon letni dobiegł końca, akcja nadal trwa, została przedłużona do grudnia.

  - Zasady pozostają bez zmian. We wtorki i czwartki w naszej siedzibie przy ul. POW wydajemy karnety upoważniające do wybrania się w następnym tygodniu do konkretnego lokalu. Zainteresowany musi mieć przy sobie dowód osobisty, potrzebny do jednorazowego spisania danych, nie trzeba urzędowych decyzji ani orzeczeń - wyjaśnia prowadząca akcję z ramienia MOPS Anna Klim-Jaworska.

  Oto lokale, które nadal uczestniczą w "Kawiarence dla seniora" w Częstochowie: kawiarnie "Cafe Belg" przy al. NMP 32, "Maska" przy al. NMP 71, "Travel House" przy al. NMP 69 oraz "Korty tenisowe" przy ul. 3 Maja 1, restauracje: "Pop Art" przy ul. Śląskiej 12 oraz "Tori" przy ul. Racławickiej 2. Do tego dochodzi restauracja "Stodoła Krzycha" przy ul. Zamkowej 12 w Olsztynie oraz bar "Energetyk" przy al. Armii Krajowej 5, który dołączył do akcji kilka dni temu.

  Podczas wydawania karnetów seniorzy, pytani o propozycje podobnych działań wymieniali m.in. możliwość tańszych biletów do kina czy teatru oraz naukę obsługi komputera czy telefonu komórkowego. MOPS analizuje teraz możliwość ich realizacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama