Katowice: Policja przejęła ponad 7 tys. porcji narkotyków

Katowice: Policja przejęła ponad 7 tys. porcji narkotyków

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Ponad 7 000 porcji amfetaminy wartości prawie 15 000 PLN zostało wyeliminowane z nielegalnego rynku narkotykowego przez katowickich policjantów, narkotyk nie trafi do szkół i dyskotek w Katowicach i sąsiednich miastach.
W dniu wczorajszym policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Katowicach zatrzymali w centrum miasta 37 letniego mieszkańca Katowic, który posiadał przy sobie przygotowane do sprzedaży 500 porcji amfetaminy. Przed policjantami usiłował je ukryć w bieliźnie. Kolejne partie narkotyków policjanci zabezpieczyli w wynajmowanym przez dealera mieszkaniu i budynku działkowym, gdzie znajdowały się w przemyślnie zamaskowanej w ścianie skrytce.
Miejsca ukrycia narkotyków były precyzyjnie wskazywane przez specjalnie wyszkolonego psa funkcjonariuszy Izby Celnej w Katowicach. Część narkotyków była już podzielona i przygotowana do sprzedaży "detalicznej" w szkołach i dyskotekach. Łącznie zabezpieczono ponad 0,7 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 15 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono ponad 30 zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych - w tym najcięższych: dotyczących sprzedaży narkotyków małoletnim i wprowadzenia do obrotu ok. 10 000 porcji amfetaminy, grozi mu pozbawienie wolności na co najmniej trzy lata. O jego aresztowaniu zadecyduje Sąd Rejonowy w Katowicach.

Zatrzymanie miało związek z kolejną realizacją sprawy prowadzonej przez katowickich a dotyczącej grupy rozprowadzającej narkotyki w centrum Katowic, w ramach której doszło do zatrzymania kilkunastu osób związanych z katowickim narkobiznesem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo