Ważne
  Łazy: Rywalizacja i pamięć o koledze

  Łazy: Rywalizacja i pamięć o koledze

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W czwartek w Hutkach Kankach w gminie Łazy już po raz szósty policjanci z całego kraju wzięli udział w biegu przełajowym im. sierżanta Grzegorza Załogi.
  Impreza jest formą uczczenia pamięci policjanta z Hutek Kanek, który zginał tragicznie na służbie, goniąc bandytę w sierpniu 2003 roku. Koledzy wspominali go jako bardzo wysportowanego. Tak zrodziła się idea biegu. W biegu głównym panie musiały pokonać odległość czterech kilometrów, mężczyźni sześć kilometrów. Wśród policjantek bezkonkurencyjna okazała się Aleksandra Saraceń z Komendy Stołecznej. Brała udział w biegu po raz czwarty i po raz czwarty była pierwsza na mecie wśród pań.

  - Pracuję w wydziale dochodzeniowo-śledczym, większość czasu spędzam za biurkiem, aby być sprawną, biegam o szóstej rano - mówi zwyciężczyni.

  Wśród mężczyzn triumfował podinsp. Maciej Wojciechowski, reprezentant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

  - Przyjechałem tu po raz czwarty. Dla mnie ten bieg ma kilka znaczeń. Przede wszystkim bez pompy, a w duchu rywalizacji czcimy pamięć policjantai możemy się spotkać się z kolegami z całego kraju - podkreślał Wojciechowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama