Na Śląsku wpadł gang, który skradł tysiąc aut WIDEO

  Na Śląsku wpadł gang, który skradł tysiąc aut WIDEO

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili grupę przestępczą, której członkowie odpowiadają za kradzież blisko 1000 pojazdów. W całej sprawie zatrzymano dotychczas 17 osób, a 11 trafiło do aresztu. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
  Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach zatrzymali członków grupy przestępczej, która zajmowała się kradzieżami i włamaniami do samochodów. Przestępcy działali na terenie Śląska od 1999 roku, dokonując w tym czasie kradzieży około 1000 pojazdów. Ich łupem padały popularne marki m.in. volkswageny i fiaty - podało biuro prasowe KWP Katowice.

  Zobacz film z zatrzymania złodziei


  Część z nich była rozbierana na części i trafiała do nielegalnej sprzedaży. Grupa zajmowała się także włamaniami do placówek handlowych i usługowych, rozbojami z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz innymi przestępstwami skierowanymi przeciwko mieniu i dokumentom. Podczas ostatnich działań, w których uczestniczyli także policjanci z Katowic, Tarnowskich Gór, Gliwic, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego i nasi koledzy z Włocławka, zatrzymano 5 mężczyzn. Ciąży na nich blisko 300 zarzutów kradzieży i włamań do samochodów oraz paserstwa. Policjanci przejęli 2 samochody oraz silnik samochodowy, które najprawdopodobniej pochodzą z kradzieży. Złodzieje posiadali przy sobie skanery do nasłuchu policyjnej częstotliwości, urządzenia przygotowane do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń antykradzieżowych w pojazdach oraz sprzęt elektroniczny służący do uruchamiania samochodów bez oryginalnego kluczyka. Znaleziono również przy nich amiunicję. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych grzywien i kar należące do podejrzanych mienie, m.in.: laptopy, sprzęt RTV o wartości 10.000 złotych i prawie 50.00 złotych w gotówce.

  W całej sprawie zatrzymano dotąd 17 osób, którym przedstawiono prawie 1000 zarzutów popełnienia przestępstw. 11 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Przestępcy mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania i podjęcie kilkuset niewyjaśnionych do tej pory spraw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama