Jaworzno: Sprawdzą licznik nie wchodząc do domu

  Jaworzno: Sprawdzą licznik nie wchodząc do domu

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęli testowanie zestawów do radiowych odczytów wodomierzy.
  Urządzenia zainstalowano już w prywatnych domach w Cezarówce Górnej. Pracownik MPWiK będzie mógł tam sprawdzić stan liczników nie wchodząc do domu.

  Odczyt będzie możliwy z odległości 150 metrów. Każdy z przystosowanych do systemu wodomierzy wyposażony został w nadajnik impulsów i cewki, które kontrolują obroty wskazówek wodomierza, zużycie wody i kierunek jej przepływu. Bezprzewodowy terminal odczyta dane w 30 sekund. Informacje zebrane drogą radiową w siedzibie spółki będą przetwarzane przez komputer.

  Dotąd w ten sposób sprawdzano wyłącznie stan liczników w trudno dostępnych miejscach.
  - Pierwsze sto modułów zostało zamontowanych w głębokich studzienkach wodomierzowych. Teraz postanowiliśmy przetestować to w prywatnych domach - mówi Józef Natonek, prezes MPWiK w Jaworznie.
  Koszt systemu, który składa się ze 158 modułów, terminala odczytowego oraz z oprogramowania komputerowego to 56 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama