Aniołowie w jasnogórskim krużganku

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W jasnogórskim Wieczerniku jest nowy fresk. Obraz autorstwa Honoraty Wincenciak-Zamostnej przedstawia adorację anielską wokół obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.
  Wśród namalowanych aniołów, klęczących z kadzidłami i adorujących Matkę Bożą, jest również Archanioł Michał. Malowidło jest wykonane farbami akrylowymi.

  Artystka nie tylko wykonała nowe dzieło, ale również przeprowadziła konserwację malowideł już istniejących w krużgankach przy bazylice, nazywanych Wieczernikiem.

  Wieczernik to neorenesansowy krużganek kolumnowy, wzniesiony w latach 1921-25 wg projektu architekta i konserwatora Adolfa Szyszko-Bohusza. Jeszcze wczoraj robotnicy prowadzili ostatnie prace nad tymczasowym zadaszeniem Wieczernika. Na metalowej konstrukcji zawieszony jest foliowy namiot. Tu będą odprawiane msze święte także dla pielgrzymów.

  Z powodu prac konserwatorskich i remontowych w bazylice, wznowionych na dużą skalę po szczycie pielgrzymkowym nie można tam odprawiać nabożeństw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama