Są pieniądze na kanalizację dla Kusiąt

  Są pieniądze na kanalizację dla Kusiąt

  PP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 5 milionów złotych otrzyma gmina Olsztyn na budowę kanalizacji sanitarnej w Kusiętach - podpisano już niezbędne dokumenty.
  Ponad 5 milionów złotych otrzyma gmina Olsztyn na budowę kanalizacji sanitarnej w Kusiętach - podpisano już niezbędne dokumenty, na podstawie których wpłyną pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego w dziedzinie gospodarki wodno-ściekowej.

  Projekt kanalizacji Kusiąt opracowano jeszcze na przełomie 2007 i 2008 roku, natomiast pierwsze prace ruszyły wiosną roku bieżącego na ul. Komornickiej. Ich koszt szacowany jest na blisko 7 milionów złotych. Podłączenie posesji do kolektorów nastąpi w roku przyszłym.

  Gmina planowała finansować budowę ze środków własnych oraz umarzalnej w połowie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Uzyskanie dotacji z funduszy unijnych pozwoli na zaciągnięcie o wiele mniejszej niż planowano pożyczki.

  Olsztyńscy samorządowcy planują też podjęcie budowy kanalizacji w kolejnej miejscowości - Przymiłowicach. Gotowa jest już dokumentacja techniczna tej inwestycji, dlatego na początku przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na jej wykonawcę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama