Cieszyn szuka agencji, która nagłośni jubileusz 1200-lecia

Cieszyn szuka agencji, która nagłośni jubileusz 1200-lecia

Łukasz Klimaniec

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

O Cieszynie ma być głośno. Miasto w przyszłym roku obchodzi jubileusz 1200-lecia powstania i władze miasta chcą to wykorzystać.
- Chcemy promować Cieszyn, by od stycznia do stycznia mówiło się o naszym mieście - podkreśla burmistrz Bogdan Ficek. Na promocję miasto wyłoży unijne pieniądze, które dostało na projekt Ciesz się Cieszynem 1200 lat.

Burmistrz ogłosił już przetarg na znalezienie firmy, która przygotuje kampanię promocyjną. Znalezienie agencji reklamowej to konieczność, bo Biuro Promocji cieszyńskiego urzędu nie jest w stanie zająć się... promocją obchodów na taką skalę.

- Takie wydarzenie to samograj. Ale nasze Biuro Promocji ma bardzo szczupłe kadry i na dodatek jest już zaangażowane w organizację ponad 160 imprez związanych z 1200-leciem. A są firmy, które doskonale potrafią nagłośnić takie wydarzenie, a nawet zdobyć sponsorów na taką promocję miasta - tłumaczy decyzję burmistrz.


Obchody 1200-lecia legendarnego założenia Cieszyna to święto obu miast przedzielonych Olzą - Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Po polskiej stronie sporządzone zostało kalendarium wydarzeń. Na organizację cyklu imprez z okazji niezwykłego jubileuszu Cieszyn zdobył ze środków Unii Europejskiej blisko 635 tys. złotych. Za te pieniądze odbędzie się koncert inaugurujący rok jubileuszowy (2 stycznia 2010 roku), tryptyk koncertowy Muzyka dawna w Cieszynie (czerwiec 2010) oraz galowy koncert w kościele Jezusowym (27 sierpnia 2010), gdzie Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia wykona VIII Symfonię oraz skomponowane specjalnie na tę okazję przez prof. Krzysztofa Pendereckiego Fanfary na 1200-lecie Cieszyna.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo