W gondoli i na kanapie, czyli będzie nowa Elka

  W gondoli i na kanapie, czyli będzie nowa Elka

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w sierpniu przyszłego roku nad alejkami Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku zacznie kursować nowa kolejka linowa.
  W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie jej projektu budowlanego. Pierwszy odcinek następczyni Elki ma kosztować około 20 milionów złotych i jest jednym z priorytetów ogłoszonego w lipcu Master Planu dla parku.

  Władze WPKiW liczą na to, że 85 procent potrzebnych środków, czyli 17 milionów złotych, uda się pozyskać z funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Reszta będzie pochodziła z Urzędu Marszałkowskiego.

  - Samorząd wojewódzki pokryje środki na wkład własny, czyli da około trzech milionów złotych. Pieniądze na ten cel zostały już zabezpieczone w budżecie województwa - informuje Marcin Michalik, dyrektor gabinetu marszałka.

  Obecnie RPO jest jednak zawieszony. - Kiedy tylko zostanie wznowiony, złożymy niezbędne wnioski - zapewnia Andrzej Kotala, prezes WPKiW. - Liczymy, że do końca roku będzie gotowy projekt i uzyskamy wszystkie potrzebne pozwolenia na budowę. Chcielibyśmy, żeby wykonawca rozpoczął prace w lutym. Mają potrwać do sześciu miesięcy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama