Trefny spirytus z Czech trafiał na rynek w Żywcu

  Trefny spirytus z Czech trafiał na rynek w Żywcu

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Strażnicy graniczni z placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Żywcu zatrzymali 34-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który pokątne handlował alkoholem pochodzącym z przemytu z Czech.
  W miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili przeszukanie.

  - Znaleźliśmy tam ok. 150 litrów spirytusu bez znaków akcyzy o czarnorynkowej wartości ok. 10 tysięcy zł. Zatrzymany trudnił się przemytem alkoholu wraz z konkubiną. Przywozili z Czech spirytus nielegalnego pochodzenia, który był przelewany do używanych butelek i w skrytkach samochodowych przewożony do Polski.
  Następnie był doprawiany barwnikami, rozlewany do innych butelek i jako gatunkowe wódki był pokątnie odsprzedawany po nieco niższych cenach niż obowiązujące w sklepach monopolowych - mówi mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowy Sączu.

  Korzystając z osobistych kontaktów i znajomości, mężczyzna z przyjaciółką rozprowadzali nielegalnie te wódki i spirytus wśród swoich bliższych i dalszych znajomych. Strażnicy mają dowody świadczące o tym, że od wielu miesięcy prowadzili ten proceder. Ponadto ilości alkoholu z przemytu znalezione w mieszkaniu sprawcy nielegalnego rozprowadzania alkoholu świadczą o tym, że działali na większą skalę, co wpłynie na wysokość kary, która zostanie im wymierzona przez sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama