Don Kichote wędruje z teatru w Zabrzu do Kairu

Don Kichote wędruje z teatru w Zabrzu do Kairu

Henryka Wach-Malicka

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Przedstawienie Don Kichote, zrealizowane w zabrzańskim Teatrze Nowym przez Krzysztofa Prusa, nie tylko zostało zakwalifikowane do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych w Kairze, ale w dodatku będzie ten festiwal otwierać.
Inauguracyjna gala odbędzie się 10 października, o godz. 20, w sali Opery Kairskiej; spektakl pokazany zostanie potem jeszcze dwukrotnie. W festiwalu bierze udział 30 zespołów artystycznych, ale aż 21 to reprezentacje krajów arabskich. Z Polski na kairski przegląd przyjedzie także Białostocki Teatr Lalek.

"Don Kichote" to bardzo swobodna impresja na temat głównych wątków powieści Miguela de Cervantesa, wykorzystująca konwencję "teatru w teatrze".
Bohaterem przedstawienia - w tej roli Krzysztof Urbanowicz - jest sceniczny maszynista, który nocami marzy o tym, że jest Don Kichotem, walczy z apodyktycznym reżyserem i zdobywa względy pięknej aktorki.

Radość radością, ale transport dekoracji i rekwizytów do Egiptu był trudną i kosztowną operacją logistyczną. Stanęło na tym, że zasadniczy element scenografii - potężna stalowa konstrukcja - zostanie zbudowana od nowa, przez organizatorów festiwalu, a władze Zabrza wsparły Teatr Nowy pomocą finansową. Pozostaje. już tylko trzymać kciuki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
don kichote

radosław (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

o jak miło dowiedzieć się, że teatr ze Śląska jedzie tak daleko

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo