Suliszowice: Powstanie świetlica dla miejscowych i dla...

Suliszowice: Powstanie świetlica dla miejscowych i dla turystów

JS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Pół miliona złotych dostała gmina Żarki na budowę świetlicy w Suliszowicach. Te pieniądze to unijna dotacja, a świetlica, to tylko skromna nazwa budynku wielofunkcyjnego, który będzie kosztował ponad 720 tysięcy złotych.
- Pieniądze będą przeznaczone na dokończenie inwestycji - informuje Katarzyna Kulińska-Pluta z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. - Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac, a w przyszłym budynek będzie już gotowy.

Tę nowoczesną świetlicę urzędnicy zamierzają wyposażyć m.in. w komputery. Będzie też zaplecze gospodarcze. Znajdzie się tam kuchnia i łazienki z natryskami.

Budynek będzie służył nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale przede wszystkim turystom. Miejscowość jest bowiem położona w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na uczęszczanym szlaku turystycznym. Stąd jest blisko np. do Czatachowy, gdzie jest erem pustelników, a także do Złotego Potoku, Janowa, a nawet na Pustynię Siedlecką.

Gmina planuje urządzenie w świetlicy bezpłatnej wypożyczalni sprzętu sportowego i turystycznego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo