Zabrzanin chciał sprzedać kameleona jemeńskiego

Zabrzanin chciał sprzedać kameleona jemeńskiego

PS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 29-letniego zabrzanina, który usiłował sprzedać kameleona jemeńskiego.
Zwierze to, na którego posiadanie wymagane są specjalne dokumenty, zostało wystawione na sprzedaż w jednym z internetowych portali aukcyjnych. Za naruszenie przepisów wynikających z Ustawy o Ochronie Przyrody, zatrzymanemu grozi kara nawet do lat 5 więzienia.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 29-latek hodowcy kameleona jemeńskiego nie posiadał wymaganych prawem dokumentów, pozwalających na taką hodowlę. Przepisy prawa polskiego chronią gatunki zagrożone wyginięciem. Przewożenie przez granicę bez wymaganych dokumentów, oferowanie do sprzedaży lub kupno bez wymaganych dokumentów jest przestępstwem. Kameleon jemeński to gatunek, którego utrzymanie jest bardzo kosztowne i wymaga dużego doświadczenia. Warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie zwierząt zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawnymi, a także uzyskać wiedzę na temat ich hodowli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo