W Dąbrowie Górniczej podatki będą rozliczane elektronicznie

W Dąbrowie Górniczej podatki będą rozliczane elektronicznie

PAS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Od 1 stycznia 2010 r. podatnicy, którzy będą chcieli przesyłać do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej formularze podatkowe w postaci elektronicznej, będą mogli to zrobić poprzez Platformę Elektronicznych Usług Publicznych SEKAP, na stronie www.sekap.pl.
Dąbrowa Górnicza jest pierwszym miastem w województwie śląskim, które wprowadza taką możliwość. W ten sposób będzie się można rozliczyć z obowiązkowych opłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz leśnego. Najpierw trzeba zarejestrować się jako użytkownik na portalu www.sekap.pl i posiadać podpis elektroniczny. Formularze można podpisać podpisem elektronicznym kwalifikowanym oraz podpisem CC SEKAP. Podpis CC SEKAP można uzyskać w Centrum Certyfikacji SEKAP w Katowicach oraz w Urzędzie Miejskim. Podpis CC SEKAP jest wydawany bezpłatnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo