Autostrada A4 za darmo jeśli będzie remont

Autostrada A4 za darmo jeśli będzie remont

PS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Kierowcy zostaną zwolnieni z opłat za przejazd remontowaną autostradą - przewiduje projekt ustawy, który trafił właśnie do Sejmu. Opłaty nie będą pobierane, gdy remont będzie trwał co najmniej miesiąc - pisze Dziennik Gazeta Prawna.
Właśnie do Sejmu trafił wniosek grupy posłów, który przewiduje zmiany w ustawie o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym przewiduje.

Zgodnie z nim spółki zajmujące się użytkowaniem autostrad nie będą mogły pobierać opłat, jeżeli autostrada na odcinku między punktami poboru opłat będzie przebudowywana lub remontowana i zablokowany zostanie co najmniej jeden pas ruchu - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Projekt przewiduje jednak, że za podróżowanie autostradą, na której są prowadzone prace drogowe krócej niż 30 dni, nadal trzeba będzie zapłacić. Nawet wówczas, jeżeli roboty utrudnią kierowcom korzystanie z autostrady.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Też mi wymyślili...

tamerlan80@o2.pl (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 6

Jeżeli to przejdzie to spółki tak będą planowały remonty, żeby odbywały się w choćby nawet 29 dniowych etapach. Ostatniego dnia zakańczają roboty, następnie dzień przerwy i odbiór wykonanych prac a...rozwiń całość

Jeżeli to przejdzie to spółki tak będą planowały remonty, żeby odbywały się w choćby nawet 29 dniowych etapach. Ostatniego dnia zakańczają roboty, następnie dzień przerwy i odbiór wykonanych prac a potem znowu biorą się za remonty. I tak w kółko. Oczywiście koszty remontu wzrosną, gdyż na każdy etap budowy będzie wyłaniany wykonawca, robiona osobna dokumentacja i każdorazowo wykonywany odbiór techniczny. Ale za to i tak zapłacą kierowcy, którzy będą MUSIELI i tak uiszczać opłaty na bramkach.

Co jeżeli roboty zaplanowane są na 30 dni a z przyczyn "niezależnych od wykonawcy" zostaną zakończone później? Od 31 dnia powinno się płacić za przejazd czy nie?

Najlepiej zmienić przepisy tak, że spółka zarządzająca odcinkiem powinna bezwzględnie zaprzestać pobierania opłaty jeżeli przeprowadzane są remonty na odcinku większym niż 10% koncesjonowanego odcinka. Choćby nawet i trwały parę dni. Plan remontów i wyłączeń pasów ruchu powinno się przedstawiać GDDKiA i tam na podstawie tego planu ustalać kiedy opłaty nie powinny być pobierane.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo