Ważne
  Istebna i Čierne przebudują swoje drogi

  Istebna i Čierne przebudują swoje drogi

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Główny szlak prowadzący do Trójstyku od słowackiej strony i droga powiatowa w centrum Istebnej zostaną przebudowane - w czwartekj cieszyńskie starostwo porozumiało się w tej sprawie z gminą Čierne.
  - Przetargi chcemy przeprowadzić zimą, by na wiosnę rozpocząć prace drogowe po polskiej oraz słowackiej stronie granicy i zakończyć je przed kolejną zimą - zapewnia Czesław Gluza, starosta cieszyński.

  Poprawa komunikacji na pograniczu polsko-słowackim wokół Trójstyku, w gminach Istebna i Čierne to projekt w ramach "Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013".

  Polacy przebudują drogę w centrum Istebnej (od Urzędu Gminy w kierunku Koniakowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką). Słowacy zajmą się drogą przez centrum Čiernego, która jest głównym szlakiem wiodącym do Trójstyku i planowanego połączenia obu gmin po wybudowaniu drogi ekspresowej D3 Svrčinovec-Skalité.

  Wartość inwestycji to ponad 16,5 miliona złotych. Unijne dofinansowanie tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 14,2 mln zł.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama