Poseł Jarosław Pięta promuje herb zagłębiowski

Poseł Jarosław Pięta promuje herb zagłębiowski

PS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Sosnowiecki poseł Jarosław Pięta jako pierwszy całą swoją oficjalną korespondencję będzie sygnował zagłębiowskim godłem.
Zagłębie, choć ma za sobą ponad tysiąc lat historii, to dopiero teraz doczekało się własnego herbu: małopolskiego orła z koroną na czerwono-zielonym tle. Czerwony i zielony to kolory, które znajdują się w pierwszym historycznym herbie Zagłębia Dąbrowskiego, symbole górnictwa i hutnictwa.

Małopolski orzeł z kolei nawiązuje do geograficznego położenia regionu. Pomysłodawcą herbu jest Dariusz Jurek, prezes Stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, który wymyślił, zadbał o heraldyczną zgodność i opatentował herb. W ostatnich dniach Stowarzyszenie udzieliło oficjalnej zgody na wykorzystywanie herbu Zagłębia w korespondencji i dokumentacji posła Pięty oraz sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej.

Pierwsze pismo poselskie z herbem regionu trafi do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka, promując tym samym poza granicami Zagłębie Dąbrowskie i jego najważniejsze symbole.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pokojowe rozdzielenie....

GRONO ŚLĄZAKÓW (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 19 / 22"Zagłębie ma herb i będzie się nim chwalić".Maszerujecie w dobrym kierunku. Następny ruch-powinniście wystąpić o
wydzielenie z woj. śląskiego. Tu Wam także życzymy szybkich sukcesów!!!Nie...rozwiń całość"Zagłębie ma herb i będzie się nim chwalić".Maszerujecie w dobrym kierunku. Następny ruch-powinniście wystąpić o
wydzielenie z woj. śląskiego. Tu Wam także życzymy szybkich sukcesów!!!Nie
zapomnijcie o pobratymcach z Częstochowy i Zawiercia. W tym wydzieleniu z woj.śląskiego "POMOŻEMY"-hasło chyba
Wam znane!!! PS:To nigdy nie był, nie jest i nie będzie jeden REGION. W uzupełnieniu dodam,że chęci wykazują obie strony. A teraz za chęci NOBLA przyznają, więc szansa przeogromna w tym przedsięwzięciu i na pokojowy rozdział i na POKOJOWĄ nagrodę NOBLA.


zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo