Duo Fenix/Dwa Fyniki - Muzyka jest sposobem na życie

  Duo Fenix/Dwa Fyniki - Muzyka jest sposobem na życie

  Adam Wójcik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z zespołem Duo Fenix/Dwa Fyniki rozmawia Adam Wójcik
  Jak dawno temu wydaliście ostatnią płytę?
  Nasza ostatnia płyta to Zezowate Szczęście. Pojawiła się ona na rynku wiosną ubiegłego roku.

  Co skłoniło Was do pracy nad kolejnym krążkiem?
  Płyta, która ma się ukazać niebawem będzie naszą ósmą już płytą, a chcemy dobić przynajmniej do dziesiątki, biorąc pod uwagę nasz wiek musimy się spieszyć. Żartujemy oczywiście. Będziemy żyć i… tworzyć - miejmy nadzieję, że jeszcze długo. A jeżeli chodzi o to co nas skłoniło do pracy nad kolejnym krążkiem? Muzyka jest naszym sposobem na życie. Każda kolejna płyta jest kontynuacją poprzedniej i poprzez muzykę staramy się opowiedzieć co się wydarzyło u nas w czasie gdy pracowaliśmy nad materiałem na kolejny krążek.


  Na jakim etapie prac jesteście? Kiedy ma się on ukazać?
  Płyta jest już nagrana, pracujemy jedynie nad małymi poprawkami a kiedy ukaże się ona na rynku, nie jest całkowicie zależne od nas, tylko od naszego wydawcy.

  Jaki będzie nosić tytuł? - ile utworów się na niej znajdzie?
  Jeżeli chodzi o tytuł to cały czas się spieramy bo każde z nas ma inny pomysł... Życzymy Ci szczęścia, Stara miłość nie rdzewieje, Głupia miłość, a może damy tytuł zupełnie nie związany z utworami znajdującymi się na płycie. Tytuł płyty będzie niespodzianką dla naszych wiernych słuchaczy. Co do ilości utworów na płycie to jest ich 15.

  Czy będzie to w całości autorski materiał? - kto jest autorem tekstów i muzyki?
  Materiał znajdujący się na płycie to w większości materiał autorski. Waldek napisał muzykę do większości utworów, dwa utwory skomponował Andrzej Skaźnik. Jeżeli chodzi o teksty to jak do tej pory ich głównym autorem jest Eugeniusz Kaniok - Nasz Opolski Francik. Znalazł się też tekst Jana Konopki, oraz kilka naszych czyli Waldka i Krysi.

  Czym ta płyta będzie się wyróżniać od waszych wcześniejszych i od płyt innych zespołów?
  Naszym atutem jest tradycyjne brzmienie, takie Duo Fenixowskie, nie przewidujemy więc jakiś rewolucji muzycznej. Jeżeli chodzi o innowacje to postanowiliśmy wykorzystać nasze inne nie wykorzystywane do tej pory umiejętności. W związku z tym w trakcie koncertów może pojawimy się z akordeonem i gitarą.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama