Wojciech Kilar i "Być razem" z Cieszyna z nagrodą TOTUS

  Wojciech Kilar i "Być razem" z Cieszyna z nagrodą TOTUS

  KATP, IAR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z okazji Dnia Papieskiego decyzją Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia specjalną Nagrodę TOTUS otrzymał w sobotę kompozytor z Katowic Wojciech Kilar w uznaniu wytrwałego otwierania dróg piękna, wiodących ku wierze, nadziei i miłości, dokonywanego przez wiele lat i w wielu wymiarach życia.
  Tegoroczny Dzień Papieski przebiega pod hasłem Jan Paweł II - Papież Wolności. Obchodzony jest od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Do obchodów włączają się polskie parafie i Polonia z Australii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Kazachstanu.

  W tym roku po raz kolejny tysiące wolontariuszy z całego kraju zbierają datki na stypendia dla najbardziej uzdolnionych gimnazjalistów i licealistów, którzy pochodzą z małych miejscowości. To już dziewiąta taka zbiórka organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś na katowickim Rynku kwestować będą aktualni stypendyści z Katowic.

  W archidiecezji katowickiej głównym punktem obchodów będzie msza pod przewodnictwem metropolity katowickiego, arcybiskupa Damiana Zimonia, w archikatedrze Chrystusa Króla, która będzie celebrowana w niedzielę o godz. 18. Po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Filharmonii Śląskiej.

  Uroczystości odbywają się we wszystkich parafiach, m.in. w Rudzie Śląskiej, gdzie Dzień Papieski zbiega się z początkiem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, oraz szkołach, których patronem jest Jan Paweł II. Jedną z nich jest Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

  Główne uroczystości odbyły się w sobotę, na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie zostały wręczone jedne z najbardziej prestiżowych nagród w Kościele katolickim - nagrody TOTUS.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama