Oszust z Bytomia wpadł w Niemczech

  Oszust z Bytomia wpadł w Niemczech

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mieszkaniec Bytomia przez cztery lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Podejrzany o oszustwa, kradzieże i włamania został zatrzymany w Niemczech.
  Poszukujący go policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa poza granicami Polski. Śledczy wystąpili z wnioskiem do sądu o wydanie europejskiego nakazu aresztowania. Na tej podstawie bytomianina zatrzymała niemiecka policja. Uciekinier jest już za murami zakładu karnego, gdzie spędzi kilka najbliższych lat.

  W 2005 roku Sąd Rejonowy w Sosnowcu wydał nakaz doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego 27-letniego wówczas mieszkańca Bytomia.
  Mężczyzna oskarżony był o oszustwa, włamania i kradzieże, których dopuścił się na terenie Śląska. Przeczuwający rychłe aresztowanie przestępca, chcąc uniknąć więzienia od tego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

  Prowadzący za nim poszukiwania na podstawie aż 7 listów gończych funkcjonariusze z Komisariatu II w Bytomiu ustalili, że uciekł on z kraju i przebywa na terenie Niemiec. Informacja ta dała początek kolejnym działaniom zmierzającym do zatrzymania zbiega i osadzenia w zakładzie karnym.

  Wystarczyły niespełna dwa miesiące, by na podstawie wdanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach europejskiego nakazu aresztowania, mający obecnie 31 lat mężczyzna wpadł w ręce naszych kolegów z Niemiec. Zatrzymano go pod koniec września, a po kilku dniach deportowano do kraju i natychmiast dostarczono za bramę zakładu karnego, w którym czeka go kilka lat odsiadki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama