W Żorach czeka dom z ogrodem dla rodziny zastępczej

W Żorach czeka dom z ogrodem dla rodziny zastępczej

Mirosława Książek

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach na gwałt poszukują kandydatów na zawodową wielodzietną rodzinę zastępczą.
Osobom, które zdecydują się zastąpić biologicznych rodziców i wychować od trójki do sześciorga dzieci, miasto zapewnić może dom z przylegającym do niego ogrodem.

- Gmina ma właśnie taki wolny obiekt. Wkrótce będzie wyremontowany. Szukamy rodzin zastępczych cały czas, ale teraz jest bardzo dobra okazja do stworzenia lepszych warunków dla większej familii - wyjaśnia Aleksandra Adamczyk, kierownik MOPS.

W Żorach działa 80 rodzin zastępczych, w których wychowuje się 120 podopiecznych. Potrzeba jeszcze drugie tyle, by wszystkie potrzebujące opieki dzieci mogły dorastać w domowych warunkach.
Umieszczenie dzieci w rodzinie zastępczej następuje na podstawie orzeczenia sądu. Wstępnej kwalifikacji kandydatów dokonuje syef MOPS-u i kieruje ich na szkolenie do Ośrodka Adopcyjnego Szansa w Bytomiu.

Kandydaci mogą się zgłaszać w dziale Profilaktyki i Opieki Nad Dzieckiem MOPS w Żorach, przy ul. Ks. Przemysława 2.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
duch Lenina

ławro (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

Gmina daje domek z ogródkiem. Co za socjalizm. A nie, przepraszam, za socjalizmu nie dawali domków za nic. Wychowanie kilku dzieci to nie jest cel gminy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo