Szkoła Wyższa Olympus kończy studia w Wodzisławiu Śląskim

  Szkoła Wyższa Olympus kończy studia w Wodzisławiu Śląskim

  Mirosława Książek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kolejna uczelnia się zwija, studenci z Wodzisławia Śląskiego na lodzie. Tym razem na lodzie zostało 70 studentów Szkoły Wyższej Olympus im. Romualda Kudlińskiego z Warszawy, która kształciła na kierunku finanse i rachunkowość.
  - W sobotę był pierwszy zjazd. Nie w Wodzisławiu, ale w Katowicach, bo musieliśmy niestety zmienić szkołę tuż przed początkiem roku akademickiego - mówi Agnieszka, studentka drugiego roku, która wbrew swojej woli musiała zmienić uczelnię na Wyższą Szkołę Bankowości i Finansów w Katowicach. Do wyboru była jeszcze Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, ale większość młodych ludzi wybrała tę pierwszą uczelnię.


  Studenci podpisali z Olympusem umowę za porozumieniem stron o przejściu do innej szkoły, bo nie mieli innego wyjścia. Szkoła Wyższa im. Romualda Kudlińskiego nie może już w Wodzisławiu prowadzić naboru, bo kierunek finanse i rachunkowość został zawieszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (głównym powodem był brak pełnego dorobku naukowo-dydaktycznego niektórych członków kadry).

  W tej sytuacji dla studentów starszych roczników uczelni nie opłacało się prowadzić zajęć.
  - To byłoby zbyt drogie. Skalkulowaliśmy koszty i doszliśmy do wniosku, że przy tej liczbie studentów, jeśli nie będziemy mogli prowadzić rekrutacji na kolejne lata, możemy nie podołać finansowo - wyjaśnia Katarzyna Mordaka, kanclerz warszawskiej uczelni. Zapewnia też, że dogadała się z katowickimi uczelniami i studenci Olympusa przechodząc do nich nie musieli płacić za żadne różnice programowe.

  Olympus działa w tym samym budynku co Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna z Łodzi, której 260 studentów informatyki też musiało szukać w tym roku nowej uczelni. Ministerstwo zlikwidowało kierunek po negatywnych opiniach Państwowej Komisji Akredytacyjnej. PKA źle oceniła też poziom nauczania na kierunku zarządzanie, które w Wodzisławiu studiuje blisko 200 osób. Decyzja w sprawie likwidacji tego kierunku jeszcze jednak nie zapadła, więc studenci mają nadzieję, że ten rok skończą w Wodzisławiu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama