Katowice: "Przygoda na Tylnej Mariackiej" czyli Turant...

  Katowice: "Przygoda na Tylnej Mariackiej" czyli Turant odsłania tajemnice miasta

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jutro o godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Radia Katowice przy ul. Ligonia 29 w Katowicach odbędzie się premiera książki "Przygoda na Tylnej Mariackiej" Witolda Turanta. Na książkę składa się 5 nowel odkrywających tajemnice Katowic.
  Bohaterem nowel, mimo całej galerii występujących tam osób, jest rodzinne miasto autora. Stąd opis charakterystycznych budynków, ulic i placów, potraktowanych przez Turanta tak, jakby wspominał swoich krewnych lub dobrych znajomych.

  Do opisania rodzinnego miasta zainspirował autora Damon Runyon, nowojorski dziennikarz i pisarz, który pokazał swoje miasto, jako miejsce niezwykłych zdarzeń ukrytych za kurtyną zwykłości i szarej, a czasem brutalnej codzienności. Jego pracowitość i dociekliwość przeniosła wiele miejsc tego miasta do legendy - legendy znanej w świecie i to jego pisarstwo było jednym z czynników kreujących NY na światową metropolię, także w dziedzinie sztuki i literatury.

  "Przygoda na Tylnej Mariackiej" to tytuł jednego z opowiadań. Tylna Mariacka to jedna z mrocznych ulic Katowic, donikąd nie prowadzi, była kiedyś i w tradycji tym, czym jest Sankt Pauli dla Hamburga.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama