Tychy: Wiersze Baczyńskiego w zapisane szkle

  Tychy: Wiersze Baczyńskiego w zapisane szkle

  JOL

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kiedy już tyszanie pogodzili się z myślą o tym, że na placu Baczyńskiego stanie rzeźba tego poety, dziś okazało się, że żadnej rzeźby nie będzie.
  Z sześciu propozycji, jakie napłynęły na konkurs, wybrano tzw. instalację. Tworzą ją granitowe kostki rozrzucone po placu z tekstami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, pisanymi normalnie i brajlem.

  Autorami zwycięskiej pracy są Mariusz Chodorek i Łukasz Łyduch z Tychów. Zaproponowali stworzenie 23 sześcianów (poeta żył 23 lata), zbudowanych z kamiennej bazy i szklanego elementu, na którym wygrawerowane będą utwory poety. Szklane płytki mają być podświetlone lampami diodowymi, by były widoczne także w nocy.

  - Uznaliśmy, że realizacja tego projektu będzie służyła nie tylko uhonorowaniu samej postaci patrona placu, ale również przybliży tyszanom jego uniwersalną, ponadczasową i ponadregionalną twórczość. Ten projekt najlepiej współgra z przestrzenią placu, nie konkurując z istniejącymi elementami oraz ich funkcjami - twierdzi Wojciech Łuka, plastyk miejski, jeden z jurorów konkursu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama