Gliwice: Płatne parkowanie odłożone na potem

Gliwice: Płatne parkowanie odłożone na potem

Joanna Heler

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Kierowcy krążący po Gliwicach w poszukiwaniu miejsca parkingowego muszą na razie uzbroić się w cierpliwość. Urzędnicy, którzy zapowiedzieli, że w styczniu przyszłego roku w centrum pojawią się parkomaty mające zmobilizować zmotoryzowanych do większej rotacji, na razie wycofują się z tych planów.
Gotowa była już koncepcja wprowadzenia stref płatnego parkowania i cennik. W ścisłym centrum zmotoryzowani mieli płacić 3 złote za godzinę postoju, całodzienne pozostawienie auta miało kosztować 18 złotych. W paradę weszła modernizacja Rynku oraz planowana wymiana podziemnych instalacji, nawierzchni i chodników na starówce. Czyli właśnie rejonu mającego zostać objętym strefą płatnego parkowania.

- Wprowadzanie stref i remonty ulic kolidują ze sobą. Te ostatnie były planowane, ale nie były znane dokładne terminy. Teraz wiadomo, kiedy się one zaczną. Gdy zostaną sfinalizowane, wracamy do porządkowania problemów z parkowaniem - zapowiada Marek Jarzębowski, rzecznik prezydenta miasta.

Urzędnicy przewidują, że remonty powinny się zakończyć za 8 miesięcy. Mogą się przedłużyć, jeśli archeolodzy towarzyszący budowlańcom podczas prac w historycznej części miasta natrafią na interesujące z ich punktu widzenia eksponaty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo