Międzynarodowy gang fałszerzy euro zatrzymany w Częstochowie

Międzynarodowy gang fałszerzy euro zatrzymany w Częstochowie

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Częstochowscy kryminalni zatrzymali członków międzynarodowej grupy przestępczej fałszującej banknoty euro. Czworo Kameruńczyków usłyszało już bardzo poważne zarzuty produkcji fałszywej europejskiej waluty, za co w więzieniu mogą spędzić nawet najbliższe 25 lat. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych. O losie pozostałych dzisiaj zdecyduje sąd.
Częstochowscy kryminalni ustalili, że na terenie ich miasta mogą przebywać członkowie międzynarodowej grupy przestępczej, zajmujący się produkcją fałszywych banknotów euro. Informacje potwierdziły się, gdy w wyniku policyjnej akcji w jednym z częstochowskich hoteli zatrzymano pięć osób, które mogły mieć związek z fałszerstwem.

Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania, policjanci znaleźli walizki z fałszywkami o nominałach od 50 do 500 euro.
Oprócz tego zabezpieczyli przygotowany już do produkcji pieniędzy i pocięty na wymiar banknotów papier, segregator z fałszywymi banknotami, uszkodzone fałszywki oraz różnego rodzaju narzędzia i chemikalia służące do ich produkcji.

Czworo zatrzymanych usłyszało już prokuratorskie zarzuty związane z produkcją fałszywych pieniędzy, za co może im grozić do 25 lat więzienia. Okazało się, że 26-letni Nanan W. był już w marcu ubiegłego roku zatrzymywany przez policjantów na terenie Małopolski, w związku z przygotowaniem do produkcji i wprowadzenia do obiegu fałszywej waluty. Stróże prawa ustalają udział innych osób w tym procederze, między innymi zatrzymanej już 19-letniej mieszkanki województwa łódzkiego oraz 21-letniej Nigeryjki.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Najprawdopodobniej szajka liczyła więcej osób, w tym pośredników, i mogła działać na terenie innych państw. Wątki te są aktualnie sprawdzane przez częstochowskich policjantów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo