Katowice: Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego otrzyma znaczące...

  Katowice: Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego otrzyma znaczące dofinansowanie z RPO

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego otrzyma 4 854 086,50 zł. na dostosowanie systemów zarządzania zasobami Biblioteki UŚ i Biblioteki Głównej AE do otwartego udostępniania zbiorów w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA).
  Zarząd Województwa Śląskiego (uchwała nr 2463/309/III/2009 z 28 września 2008 r.) ogłosił listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Działania 8.1 Infrastruktura szkolnictwa wyższego. Na liście pozytywnie rozpatrzonych wniosków znalazł się projekt przygotowany i złożony przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego - Dostosowanie systemu zarządzania zbiorami do nowoczesnego modelu otwartych kolekcji dziedzinowych - MOK w Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego i Bibliotece Głównej Akademii Ekonomicznej. Całkowity koszt projektu to 5 710 690,00 zł.

  Dofinansowanie pozwoli przystosować systemy zarządzania zasobami bibliotek UŚ i AE do wspólnego funkcjonowania w nowym gmachu CINiBA. Prace innowacyjne obejmą m. in. przygotowanie systemu bibliotecznego Prolib do zintegrowanej obsługi wypożyczeń BUŚ i BG AE oraz zaopatrzenie książek w elementy zabezpieczające i umożliwiające ich elektroniczną identyfikację. Realizacja projektu umożliwi rozwój nowoczesnych, spełniających światowe standardy usług bibliotecznych i informacyjnych, odpowiadających coraz bardziej zróżnicowanym potrzebom zarówno środowiska akademickiego UŚ i AE, jak również użytkownika zewnętrznego.

  Projekt "MOK", obok innych projektów BUŚ współfinansowanych z UE - Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka ( www.ciniba.us.edu.pl ) oraz Dostosowanie zasobu Śląskiej Biblioteki Cyfrowej do rozszerzonego dostępu internetowego - RID (rid.bg.us.edu.pl), wpisuje się w plan stworzenia biblioteki, która będzie instytucją otwartą, powszechnie dostępną i funkcjonalną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama