Dziki dają się we znaki mieszkańcom Rybnika

  Dziki dają się we znaki mieszkańcom Rybnika

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na osiedlu bloków przy Elektrowni Rybnik, oraz w dzielnicach Kamień i Rybnicka Kuźnia coraz częściej pojawiają się dziki.
  Mieszkańcy alarmują, że zwierzęta podchodzą pod domy i niszczą uprawy oraz ogródki. - Wchodzą nawet na posesje, a wieczorami przechadzają się normalnie po drodze - mówi Paweł Szymiczek, mieszkaniec Kamienia.

  Z tego powodu do kół łowieckich w regionie spływa coraz więcej wniosków o odszkodowania, za szkody wyrządzone przez dziki. - Tylko w tym roku wypłaciliśmy ponad 50 tysięcy złotych ludziom. Mamy pozwolenie na odstrzelenie 150 sztuk dzików. Odstrzeliliśmy dopiero 50, bo podchodzą za blisko zabudowań, a my możemy strzelać do nich tylko wtedy, kiedy są co najmniej 100 metrów od najbliższych zabudowań. A dziki trzymają się bliżej zabudowań, bo ludzie je dokarmiają - mówi Zygmunt Zacher, szef Koła Łowieckiego "Pod Bukiem".

  Populacja dzików w rybnickich lasach sięga obecnie 1200 sztuk. - Ale z roku na rok przybywa ich w błyskawicznym tempie - mówi Paweł Hajduk, zastępca nadleśniczego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama