W Częstochowie zatrzymano fałszerzy pieniędzy

  W Częstochowie zatrzymano fałszerzy pieniędzy

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego częstochowskiej policji zatrzymali trzech Kameruńczyków i Kamerunkę, którzy fałszowali banknoty euro.
  Podczas przeszukania wynajmowanego przez nich mieszkania w Częstochowie policjanci znaleźli w walizkach i torbach pocięty papier do druku pieniędzy, gotowe już fałszywki o nominałach 50, 100, 200 i 500 euro. Nie wiadomo jeszcze jaka jest nominalna wartość zarekwirowanego towaru.

  Policjanci znaleźli także segregator na fałszywe banknotami, uszkodzone fałszywki oraz różnego rodzaju narzędzia i specjalne chemikalia do produkcji banknotów, maszynę drukarską.

  - Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 26 do 50 lat, narodowości kameruńskiej, mieszkający we Francji, jeden ma obywatelstwo francuskie, pozostali mieli zgodę na pobyt czasowy we Francji oraz 31-letnia obywatelka Kamerunu - mówi podinspektor Joanna Lazar, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

  Grupa ta była obserwowana przez częstochowskich policjantów od pewnego czasu. Funkcjonariusze podejrzewali, że Kameruńczycy mogą zajmować się fałszowaniem pieniędzy.

  Wszyscy czworo mieszkali w jednym z częstochowskich hoteli, ale często go opuszczali i jechali do dzielnicy Północ, gdzie wchodzili do jednego z domów w tzw. szeregówkach.

  Kiedy policja uznała, że ma już na tyle materiału operacyjnego, że można zatrzymać podejrzanych specjalna grupa operacyjne wkroczyła w niedzielę do akcji w hotelu, w czasie gdy przebywali tam wszyscy obserwowani Kameruńczycy.

  W mieszkaniu na Północy policjanci zastali 19-letnią dziewczynę z Małopolski i 31-letnią Nigeryjkę. Mieszkanie było wynajmowane przez Kameruńczyków i przez te dwie kobiety. Właściciela mieszkania nie było.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama