Myszków: Wydobycie molibdenu na razie w planie

Myszków: Wydobycie molibdenu na razie w planie

Krzysztof Suliga

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

W uchwalonym przez Radę Miasta Myszkowa miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Mijaczów znalazła się również działalność wydobywcza, związana z istniejącymi złożami rud molibdenowo-wolframowo-miedziowych. Nie jest to jednak równoznaczne z ustanowieniem tam terenu i obszaru górniczego.
Do budowy kopalni niezbędnych jest wiele różnorodnych uzgodnień i pozwoleń popartych m.in. raportem oddziaływania na środowisko.

Samo uwzględnienie przemysłu wydobywczego na tym terenie jest jednak dla Śląsko Krakowskiej Kompanii Górnictwa Metali, która prowadzi m.in. na Mijaczowie badania zasobności złóż, bardzo istotne.

- Będziemy musieli przeprowadzić jeszcze wiele odwiertów. Obawialiśmy się, że interesujący nas teren może zostać, bez odpowiedniego zapisu w planie, zablokowany poprzez budowę różnych obiektów - mówi Anna Keller-Sikora, kierownik ds. technicznych ŚKKGM.

Obszar tzw. Pól Będuskich obejmuje około 77 hektarów pomiędzy ulicami Pułaskiego i Jesionową.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo