Myszków: Wydobycie molibdenu na razie w planie

  Myszków: Wydobycie molibdenu na razie w planie

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W uchwalonym przez Radę Miasta Myszkowa miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Mijaczów znalazła się również działalność wydobywcza, związana z istniejącymi złożami rud molibdenowo-wolframowo-miedziowych. Nie jest to jednak równoznaczne z ustanowieniem tam terenu i obszaru górniczego.
  Do budowy kopalni niezbędnych jest wiele różnorodnych uzgodnień i pozwoleń popartych m.in. raportem oddziaływania na środowisko.

  Samo uwzględnienie przemysłu wydobywczego na tym terenie jest jednak dla Śląsko Krakowskiej Kompanii Górnictwa Metali, która prowadzi m.in. na Mijaczowie badania zasobności złóż, bardzo istotne.

  - Będziemy musieli przeprowadzić jeszcze wiele odwiertów. Obawialiśmy się, że interesujący nas teren może zostać, bez odpowiedniego zapisu w planie, zablokowany poprzez budowę różnych obiektów - mówi Anna Keller-Sikora, kierownik ds. technicznych ŚKKGM.

  Obszar tzw. Pól Będuskich obejmuje około 77 hektarów pomiędzy ulicami Pułaskiego i Jesionową.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama