Gdynia: Nie ma chętnych na hotel Antracyt

  Gdynia: Nie ma chętnych na hotel Antracyt

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mimo znacznie obniżonej ceny nie znaleźli się chętni na nabycie hotelu Antracyt na Kamiennej Górze, jednej z najatrakcyjniej położonych nieruchomości w Gdyni. Wczorajszy przetarg, który rozpisał właściciel obiektu, Jastrzębska Spółka Węglowa SA, nie doszedł do skutku.
  - Nie znalazł się, niestety, żaden oferent, który wpłaciłby wadium - wyjaśnia Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik JSW SA.

  Za prawo do wieczystego użytkowania nieruchomości o powierzchni 0,155 ha, wraz z hotelowym budynkiem, restauracją, salą bankietową, zapleczami magazynu i garażem, właściciele hotelu spodziewali się uzyskać 11 mln zł. Wczorajszy przetarg był drugi na tę działkę - wcześniej Antracyt wystawiono na sprzedaż w sierpniu 2008 roku. Wtedy cena wywoławcza wynosiła 15 mln zł.
  Decyzję o dalszych losach nieruchomości podejmie zarząd JSW SA.

  - Możliwości jest kilka - mówi Katarzyna Jabłońska-Bajer. - Albo kolejny raz obniżymy cenę i wystawimy ponownie nieruchomość na przetarg, albo też przekażemy ją do podległej nam spółki, która zarządza wszystkimi obiektami turystycznymi JSW SA.
  Możliwe jest także, iż po prostu pozostawimy hotel w rękach aktualnego dzierżawcy. Ostatnia z tych opcji ma jednak tę wadę, iż wtedy się raczej nie znajdą pieniądze na inwestycje w ten budynek, tymczasem wymaga on sporych nakładów remontowych.

  Hotel Antracyt, mający cztery kondygnacje, jest przystosowany do przyjęcia 75 gości.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama