Bezpańskich zwierząt będzie coraz więcej

  Bezpańskich zwierząt będzie coraz więcej

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Tarnowskich Górach ma powstać powiatowe schronisko dla zwierząt. Taki pomysł wstępnie uzgodnili na spotkaniu w ratuszu przedstawiciele samorządów w powiecie tarnogórskim.
  W rozmowach wzięli też udział członkowie stowarzyszenia, które prowadzi w mieście azyl dla psów i kotów "Cichy kąt". To tutaj trafiają poszkodowane przez los zwierzęta. Społecznicy od 16 lat udzielają psom i kotom pomocy weterynaryjnej, a później próbują znajdować im nowe domy. Niestety "Cichy kąt" do końca roku trzeba zamknąć. Tak zdecydował powiatowy lekarz weterynarii po skargach sąsiadów schroniska na... zakłócanie ciszy nocnej przez szczekające psy. Mieszkańcy powołali się na przepis, który mówi, że schroniska muszą być oddalone od domów o co najmniej 150 metrów. Na sąsiadujących z azylem działkach przy ul. Wiśniowej mają też powstać nowe domy. Członkowie "Cichego kąta" teraz pilnie szukają nowej działki.

  Do powołania nowego schroniska zachęca też... powiatowy lekarz weterynarii. - Problem bezpańskich zwierząt na pewno nie przestanie istnieć. Z każdym rokiem będzie narastał - mówił podczas spotkania w ratuszu Adam Drewniok. Dodał, że w schroniskach w całej Polsce brakuje miejsc dla zwierząt. A w naszym województwie zarejestrowanych jest ich 20.

  Nową lokalizację dla azylu na swoich działkach zaproponowali zarówno urzędnicy miejscy, jak i powiatowi. Wkrótce okaże się, który teren zostanie wybrany. Ale wyprowadzka azylu z obecnej siedziby do końca roku jest nierealna. Adam Drewnik będzie musiał przedłużyć termin wyprowadzki azylu. Teraz jest w nim jeszcze ponad 40 psów i prawie 20 kotów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama