Gliwice: A może wystarczy mediator?

  Gliwice: A może wystarczy mediator?

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gliwicki oddział Polskiego Centrum Mediacji organizuje akcję informacyjną popularyzującą ideę mediacji. - Niektóre sprawy, które trafiają lub mogą trafić do sądu, można rozwiązywać bez konieczności wydawania wyroków, ale w drodze porozumienia pomiędzy stronami. To pozwala oszczędzić nerwy, czas, a nawet pieniądze. Chodzi oczywiście o sprawy o mniejszym ciężarze gatunkowym - wyjaśnia Małgorzata Ihnatowicz z PCM.
  Akcja gliwickiego oddziału Polskiego Centrum Mediacji jest związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji, który przypada na 15 października. W trzeci czwartek miesiąca PCM organizuje panel dyskusyjny w Sądzie Okręgowym. - Chcemy, żeby uczestniczyli w nim pracownicy sądów, a zwłaszcza sędziowie. Zaprosiliśmy także m.in. przedstawicieli Policji. Uważamy, że warto wspólnie zastanawiać się nad możliwościami polubownego rozwiązywania niektórych sporów i popularyzować działalność profesjonalnych mediatorów - informuje Małgorzata Ihnatowicz.


  Poza tym 15 października PCM zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkania z mediatorami. Będą oni dyżurować tego dnia nie tylko w gliwickim Sądzie Okręgowym, ale także we wszystkich Sądach Rejonowych Okręgu Gliwickiego - w godzinach od 7.00 do 15.00. Opowiedzą o zasadach mediacji i rozwiązywaniu konfliktów. - Mediacja to dobrowolne i poufne porozumienie się ludzi, którzy w obecności wspomagającego ich mediatora starają się osiągnąć ugodę. To szansa na współdecydowanie w swojej sprawie, okazja do zamiany walki na działanie zmierzające do rozwiązania wspólnego problemu, na utrzymanie poprawnych wzajemnych relacji przy jednoczesnym rozstrzygnięciu sporu - zachęca przedstawicielka PCM

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo