Dwóch chętnych do kupna czechowickiej kopalni Silesia

  Dwóch chętnych do kupna czechowickiej kopalni Silesia

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Punktualnie o godz. 9.00 upływał w czwartek termin składania ofert na zakup przynoszącej straty czechowickiej kopalni Silesia.
  Chwilę później było już wiadomo, że swoją przyszłość z kopalnią chcą związać dwie firmy - jedna to spółka pracownicza, która powstała zaledwie przed kilkoma tygodniami, o drugiej na razie nic nie wiadomo. Obie oferty zostaną otwarte 28 października o godzinie 10

  - Ofertę złożył nasz prezes o godz. 8.38. Niemożliwe stało się możliwe - opowiadał uszczęśliwiony Dariusz Dudek, przewodniczący Solidarności w Silesii, który jeszcze w nocy ze środy na czwartek do bladego świtu brał udział w przygotowywaniu dokumentów. Później wziął szybką kąpiel, przebrał się i pojechał do Katowic, by ze swoim wiceprzewodniczącym asystować przy składaniu papierów.
  O samej ofercie Dudek nie chciał rozmawiać. Wyjaśnił, że spełnia ona warunki stawiane przez Kompanię, a nauczony doświadczeniem dwóch poprzednich - nieudanych przetargów - woli milczeć, zwłaszcza na temat inwestora strategicznego, którego spółka szukała w ostatnich tygodniach.
  - Do czasu otwarcia ofert będziemy milczeć, nie chcemy spalić tematu - mówi Dudek.

  Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia, bo tak nazywa się spółka, którą założyli pracownicy, powstało we wrześniu tego roku. Akces do niej zgłosiło ponad 500 osób, które zgromadziły kapitał - ok. 70 tysięcy złotych. Ponad połowa pracowników wniosła minimalny wkład w wysokości 50 złotych, pozostali od 100 zł do 2 tys. zł. Jej prezesem został Krzysztof Tytko, były dyrektor kopalni Czeczott w Woli.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama